حفظ استقلال در زندگی سالم و عادی

کار درمانی
کاردرمانی از زیر مجموعه‌های علوم‌ توانبخشی‌ است‌ و وظیفه‌ آن‌ بررسی‌ و ارزیابی‌ توانائی‌ها، درمان‌ و آموزش‌ افراد مبتلا به بیماری‌ها یا ضایعات جسمی، دارای اختلال در عملکردهای روانی-اجتماعی، ناتوانی‌های رشد و اختلالات موجود در سالمندان به دلیل کهولت سن است.‌

در کاردرمانی با استفاده درمانی از کارها و فعالیت‌های روزانه در افراد و گروه‌های خاص در راستای تسهیل مشارکت آن‌ها در نقش‌های زندگی و بازگرداندن توانایی زندگی مستقل افراد به ایشان تلاش می‌شود. کاردرمانی در واقع استفاده از فعالیت‌های هدفمند برای افراد دچار انواع معلولیت‌ها و ناتوانی‌ها است. هدف از کاردرمانی بازیابی حداکثر استقلال فرد و بازگرداندن او به زندگی مستقل است. کاردرمانی زمینه‌های گوناگونی شامل فعالیت‌های روزمره، فعالیت‌های روزمره وابسته، خواب و استراحت، کار، آموزش، بازی، تفریح و مشارکت اجتماعی دارد.

کار درمانی

روش‌های درمانی
در کاردرمانی از روش‌های گوناگون شامل متحرک‌سازی بافت نرم و مفاصل، ماساژ، بازآموزی عصبی-عضلانی، ارائه تمرینات درمانی و فعالیت‌های عملکردی جهت ارتقا سطح کیفی زندگی فرد و بازیابی استقلال او استفاده می‌شود. کاردرمانگر می‌آموزد که با گروه‌های مختلف جامعه به شیوه‌های تمرینی و درمانی گوناگون کار کرده و برنامه‌های درمانی برای افراد با اختلالات گوناگون ارائه کند. در بسیاری از مراحل درمان کاردرمانگر در کنار فرد دچار مشکل قرار گرفته و به او در بازیابی توان خود کمک می‌کند.

برای دریافت مشاوره در این رابطه می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر باما در ارتباط باشید.
کلیک کنید