سلامت جسم در گرو سلامت روان

هیچ انسانی در برابر بیماری‌های روانی مصونیت ندارد. پیشگیری از پیدایش بیماری‌های روانی از ضروریات اولیه تامین بهداشت روانی محسوب می‌شود..

سلامت روانی و بهداشت روان به نحوه برخورد با این مشکلات و یافتن بهترین راه حل برای غلبه بر آن‌ها بستگی دارد. بدست آوردن رضایت از زندگی برای بهداشت روانی ضروری است. توانایی در کسب رضایت به انسان استقامت می‌دهد و موجب آرامش و خشنودی درونی می‌شود.

حال با توجه به توضیحات فوق و نظر به اینکه اکثر افراد قادر به تشخیص عوامل استرس‌زای قابل توجه در زندگی خود نباشند و همواره سطوح بالایی از این اضطراب و استرس را تجربه کنند و نتوانند به این وضعیت غلبه کنند، این روند در زندگی آن‌ها اختلال عمده ایجاد می‌کند و باعث پیدایش انواع بیماری‌های جسمی و روحی (علی‌الخصوص سایکوسوماتیک) می‌شود که این اختلالات ممکن است کیفیت زندگی و سلامت روان فرد را تهدید کند و این زمانی است که فرد نیازمند کمک از یک متخصص در حوزه سلامت روان است.

مشاوره روانشناسی

بیماری قلبی یک بیماری جسمی و رفتاری است و عوامل روحی و روانی مانند خشم، عصبانیت، اضطراب، افسردگی و وسواس در ایجاد آن نقش بسیار مهمی دارد. بیماری قلبی علاوه بر ناراحتی جسمانی برخی ناراحتی‌های رفتاری را نیز برای بیمار به وجود می‌آورد. برای درمان کامل این بیماری باید مشکلات روحی نیز به همان اندازه مورد توجه و درمان قرار بگیرد. اضطراب و افسردگی در بیماران قلبی سه برابر افراد عادی است و باید جدی گرفته شود چرا که از مهم‌ترین عوامل تشدید کننده و عود مجدد حملات قلبی است.

حال اگر اضطراب و افسردگی بیمار درمان نشود جراحی انجام شده مورد تهدید قرار می‌گیرد و تضمین کننده سلامت رگ‌های بیمار نیست. در نتیجه برای افزایش رضایت از زندگی و بهبود کیفیت زندگی بیماران قلبی در بخش بازتوانی قلبی کلینیک ایران زمین رفتارهای بیماران توسط متخصص روانشناسی مورد بررسی و درمان قرار می‌گیرد و بیماران می‌توانند تحت مشاوره با این متخصص و دریافت آموزش و تکنیک‌های لازم به سطح مطلوبی از توانمندی و فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

برای دریافت مشاوره در این رابطه می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر باما در ارتباط باشید.
کلیک کنید