تسریع بهبود، پیشگیری و درمان بیماری‌ها

قلب و ریه

قلب یا دل یک اندام ماهیچه‌ای است که وظیفه پمپاژ خون به شریان‌ها را به وسیله حرکات ضربان‌دار متناوب بر عهده دارد و خون را به تمام نواحی بدن ارسال می‌کند. مهم‌ترین علت پیدایش بیماری‌های قلبی و عروقی تصلب شرایین است. این تصلب موجب می‌شود سرخ‌رگ‌های گوناگونی که به قسمت‌های مختلف بدن خون‌رسانی می‌کنند به تدریج سخت و تنگ شده و توانایی آن‌ها برای انتقال اکسیژن و مواد غذایی به سلول‌های بدن کاهش یابد. کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین با ارائه و اجرای مراحل تخصصی بررسی، تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی با استفاده از تجهیزات روز دنیا در خدمت مراجعان عزیز است.

مراحل مشاوره و تشخیص

  • شروع بررسی ابتدایی مشاوره و درمان بیماری‌های قلبی در کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین توسط پزشک عمومی صورت می‌گیرد.

  • پزشک شرح حال جامعی از علائم، فاکتورها، عوامل خطرساز قلبی، سابقه خانوادگی، استعمال سیگار، نوع رژیم غذایی و فعالیت روزانه مراجع گردآوری می‌کند. به دنبال آن معاینه کامل قلب و عروق که شامل سمع قلب، سمع ریه، بررسی نبض‌ها، اندام‌های محیطی و فشار خون از هر دو دست است، آغاز می‌شود. در نهایت با گرفتن نوار قلب تا حدود ۶۰٪ وجود عوامل خطرساز و احتمال بیماری قلبی آشکار خواهد شد.

  • پس از این مرحله پزشک عمومی نیاز بیمار به تست‌های تخصصی و دقیق‌تر را تشخیص می‌دهد و او به پزشک متخصص ارجاع داده خواهد شد. متخصص قلب بر اساس نظریه پزشک عمومی به اعمال تست‌های تشخیصی برای بررسی بیماری می‌پردازد.

  • تست‌های تشخیصی گوناگونی برای بررسی بیماری قلبی وجود دارد اما چهار تست ابتدایی که برای غربالگری بیماران قلبی به کار می‌رود عبارت است از :‌ اکوکاردیو گرافی، تست ورزش، هولتر ریتم و هولتر فشار خون.

برای دریافت مشاوره در این رابطه می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر باما در ارتباط باشید.
کلیک کنید