سلامت همه آفاق در سلامت توست

شنبه - پنجشنبه / ساعت 9:00 - 21:00خیابان سپهسالار، خیابان طبیب اصفهانی، باغ ارم031-36303772-5

پیش‌گیری از درد گردن در استفاده از موبایل

4.jpg

چگونه از درد گردن در امان باشیم؟

تلفن همراه جهانگیر شده است. به هر طرف که نگاه می‌کنید آدم‌هایی را می‌بینید که به ردیف نشسته یا ایستاده‌اند. سرشان را به سوی این آئینه سیاه به پایین خم کرده‌اند. گویی چیزی نمانده که به آن سجده کنند. اینجا نمی‌خواهیم درباره همه مشکلاتی که استفاده ناصحیح از این وسیله قدرتمند ایجاد می‌کند سخن بگوئیم. تنها اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم به تاثیر موبایل در ایجاد درد گردن. محققان نامی هم بر این درد گذاشته‌اند. به آن text neck می‌گویند. آیا شما هم زیاد تکست می‌زنید؟!

 خم کردن سر به جلو و پایین موجب می‌شود فشار وزن سر بر روی عضلات گردن چند برابر شود. در حالت طبیعی، گردن وزن سر که حدود ۵ کیلوگرم است را تحمل می‌کند. ولی وقتی سر خود را به جلو و پایین خم می‌کنیم فشار وارد به گردن به ۳۰ کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند و این فشار می‌تواند موجب درد گردن و سردرد شود.

محققین برای کاهش درد گردن و دیگر مشکلات در موقع کار کردن با دستگاه تلفن همراه به شما پیشنهاد می کنند.

تلفن را تنها کمی پایین‌تر از سطح چشم‌های خود بگیرید و نه خیلی پایین. این موجب می‌شود فشار کمتری به گردن شما وارد شود. هر چند دقیقه یک‌بار به گردنتان استراحت دهید. سرتان را به جهات دیگر حرکت دهید. با بزرگ کردن اندازه فونت و تغییر در روشنایی و رنگ صفحه نمایش می‌توانید فشار وارده به چشم خود را هم کم کنید. این عامل می‌تواند بر روی سردرد ناشی از استفاده از تلفن همراه تاثیر داشته باشد.

مرتبا طرز نگه داشن تلفن در دست خود را عوض کنید. موقع تایپ کردن همیشه با شست تایپ نکنید. گاهی هم با سبابه تایپ کنید. تایپ مداوم با شست می‌تواند موجب درد آن شود. می‌توانید موقع حرف زدن با تلفن از یک هندزفری استفاده کنید تا هم دست‌های شما آرامش بگیرند و هم از تاثیر امواج ساطع شده از تلفن بر مغز خود کم کنید.

نکته‌هایی جهت حفظ سلامت عضلانی-اسکلتی در حین رانندگی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


logo-white-footer

کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین از سال ۱۳۸۹ و پس از صرف دو سال برای فراهم کردن زیرساخت‌های علمی و تجربی و تجهیزاتی بهینه به منظور ایجاد فضایی با حداکثر کیفیت در تجهیزات و خدمات در اصفهان، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد. این کلینیک توسط گروهی از پزشکان متخصص قلب و عروق، داخلی، فیزیکی توان‌بخشی، طب ورزشی، تغذیه و روانشناسی با هدف شناسایی، پیشگیری، درمان و پیگیری وضعیت بیماران طی فرآیند بازتوانی تاسیس گردید