سلامت همه آفاق در سلامت توست

شنبه - پنجشنبه / ساعت 9:00 - 21:00خیابان سپهسالار، خیابان طبیب اصفهانی، باغ ارم031-36303772-5


قلب و ریه

تسریع بهبود، پیشگیری و درمان بیماری‌ها

قلب و ریه


قلب و ریه

قلب یا دل یک اندام ماهیچه‌ای است که وظیفه پمپاژ خون به شریان‌ها را به وسیله حرکات ضربان‌دار متناوب بر عهده دارد و خون را به تمام نواحی بدن ارسال می‌کند. مهم‌ترین علت پیدایش بیماری‌های قلبی و عروقی تصلب شرایین است. این تصلب موجب می‌شود سرخ‌رگ‌های گوناگونی که به قسمت‌های مختلف بدن خون‌رسانی می‌کنند به تدریج سخت و تنگ شده و توانایی آن‌ها برای انتقال اکسیژن و مواد غذایی به سلول‌های بدن کاهش یابد. کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین با ارائه و اجرای مراحل تخصصی بررسی، تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی با استفاده از تجهیزات روز دنیا در خدمت مراجعان عزیز است.

مراحل مشاوره و تشخیص

شروع بررسی ابتدایی مشاوره و درمان بیماری‌های قلبی در کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین توسط پزشک عمومی صورت می‌گیرد.

پزشک شرح حال جامعی از علائم، فاکتورها، عوامل خطرساز قلبی، سابقه خانوادگی، استعمال سیگار، نوع رژیم غذایی و فعالیت روزانه مراجع گردآوری می‌کند. به دنبال آن معاینه کامل قلب و عروق که شامل سمع قلب، سمع ریه، بررسی نبض‌ها، اندام‌های محیطی و فشار خون از هر دو دست است، آغاز می‌شود. در نهایت با گرفتن نوار قلب تا حدود ۶۰٪ وجود عوامل خطرساز و احتمال بیماری قلبی آشکار خواهد شد.

پس از این مرحله پزشک عمومی نیاز بیمار به تست‌های تخصصی و دقیق‌تر را تشخیص می‌دهد و او به پزشک متخصص ارجاع داده خواهد شد. متخصص قلب بر اساس نظریه پزشک عمومی به اعمال تست‌های تشخیصی برای بررسی بیماری می‌پردازد.

تست‌های تشخیصی گوناگونی برای بررسی بیماری قلبی وجود دارد اما چهار تست ابتدایی که برای غربالگری بیماران قلبی به کار می‌رود عبارت است از :‌ اکوکاردیو گرافی، تست ورزش، هولتر ریتم و هولتر فشار خون.

logo-white-footer

کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین از سال ۱۳۸۹ و پس از صرف دو سال برای فراهم کردن زیرساخت‌های علمی و تجربی و تجهیزاتی بهینه به منظور ایجاد فضایی با حداکثر کیفیت در تجهیزات و خدمات در اصفهان، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد. این کلینیک توسط گروهی از پزشکان متخصص قلب و عروق، داخلی، فیزیکی توان‌بخشی، طب ورزشی، تغذیه و روانشناسی با هدف شناسایی، پیشگیری، درمان و پیگیری وضعیت بیماران طی فرآیند بازتوانی تاسیس گردید