سلامت همه آفاق در سلامت توست

شنبه - پنجشنبه / ساعت 9:00 - 21:00خیابان سپهسالار، خیابان طبیب اصفهانی، باغ ارم031-36303772-5


فیزیوتراپی

رفع مشکلات اسکلتی-عضلانی و قامتی

فیزیوتراپی


فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روش‌ها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت است.  در کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین کلیه خدمات فیزیوتراپی شامل الکتروتراپی، مِکانوتراپی، شاک وِیو، مَگنِت تراپی و لیزرتراپی پرتوان با تجهیزات روز دنیا و زیر نظر متخصصان این حوزه‌ها ارائه می‌شود.

  • الکتروتراپی (جریان های الکتریکی)

الکتروتراپی جزو لاینفک فیزیوتراپی است و حتی بسیاری از مردم فیزیوتراپی را با الکتروتراپی می‌شناسند. الکتروتراپی به معنی استفاده از عامل‌های فیزیکی روی بافت‌های بدن با استفاده از تجهیزات الکتریکی با اهداف درمانی است. در این روش درمان از عامل‌هایی مانند میدان‌ها و انرژی الکتریکی، مغناطیسی و فراصوتی استفاده می‌شود. البته دانش و مهارت حرفه‌ای یک فیزیوتراپیست در کل فرایند الکتروتراپی حرف اول را می‌زند. درمان‌های موردنیاز هر بیمار متناسب با شرایط بیمار توسط پزشک و فیزیوتراپیست تعیین می‌شود.

  • مِکانوتراپی

مکانوتراپی زمینه‌ای پزشکی است که در آن از ابزارهای مکانیکی برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. از مکانوتراپی برای تحریک، ترمیم و بازسازی بافت‌های اسیب دیده یا دچار بیماری استفاده می‌شود.

  • شاک وِیو

روشی نوین است که در آن با ارسال امواج صوتی با انرژی بالا مشکلات اسکلتی و عضلانی را برطرف می‌کنند. این روش به دلیل تاثیر قابل توجه در بازسازی و التیام بخشی بافت نرم در پزشکی ورزشی کاربرد دارد.

  • لیزرتراپی

لیزر درمانی روشی غیرتهاجمی است که در دو شاخه کم‌توان و پرتوان انجام می‌شود. در لیزر درمانی کم‌توان از تابش نور با شدت پایین به منظور ترمیم بافت آسیب دیده، رفع درد، تورم و التهاب و متعادل کردن سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود. این روش همچنین اثر ترمیمی روی زخم دارد. در لیزرتراپی پرتوان از تابش نور با شدت بالا برای درمان بیماری‌های خارپاشنه، التهابات و بیماری‌های اسکلتی و عضلانی، رفع التهابات و آسیب‌های عصب و ترمیم بعد از جراحی استفاده می‌شود.

  • مَگنِت تراپی

مغناطیس درمانی روشی نوین است که در آن از اعمال انرژی طبیعی مغناطیسی به بدن  برای اهداف درمانی متعدد مانند تسکین دردهای گوناگون شامل سردردهای میگرنی، درمان بیماری‌ها مانند پوکی استخوان و دیگر موارد استفاده می‌شود.

  • آزادسازی

آزادسازی روشی برای افزایش دامنه حرکتی مفاصل با استفاده از حرکت درمانی است. در این روش، با بهره‌گیری از کشش و نیروی حرکت آنی، نقاط ماشه باز می‌شوند. این عمل، سبب بهبود کمی و کیفی عملکرد مفاصل می‌شود.

«در صورت ابتلا به بیماری‌های اسکلتی-عضلانی و قامتی، با کارشناسان ما در کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین مشاوره کنید.»

logo-white-footer

کلینیک تخصصی بازتوانی قلب ایران زمین از سال ۱۳۸۹ و پس از صرف دو سال برای فراهم کردن زیرساخت‌های علمی و تجربی و تجهیزاتی بهینه به منظور ایجاد فضایی با حداکثر کیفیت در تجهیزات و خدمات در اصفهان، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد. این کلینیک توسط گروهی از پزشکان متخصص قلب و عروق، داخلی، فیزیکی توان‌بخشی، طب ورزشی، تغذیه و روانشناسی با هدف شناسایی، پیشگیری، درمان و پیگیری وضعیت بیماران طی فرآیند بازتوانی تاسیس گردید